mesterséges intelligencia
Shutterstock

Ezt kell tennünk, hogy ne győzzön le minket a mesterséges intelligencia – állítja a szakértő

Eric Schmidt, a Google korábbi vezérigazgatója a The Wall Street Journal tanácsának csúcstalálkozóján arra figyelmeztette a hallgatóságot, hogy a mesterséges intelligencia egzisztenciális kockázatot jelent, amely sok-sok ember sérüléséhez vagy halálához vezethet.


Mielőtt azonban egy rosszindulatú mesterséges intelligencia esélyt kapna arra, hogy mindannyiunkat elkapjon – vagy legalábbis feleslegessé tegye a munkánkat –, az emberiség talán már most megelőzi ezt a disztópikus eshetőséget azzal, hogy kevesebb gyermeket vállal.

Ez is érdekelhet:Egy mesterséges intelligencia ki akarta irtani az emberiséget a Föld érdekében

Schmidt elárulta, hogy nem születik elég gyermek, ami demográfiai válsághoz vezethet.

Az összes demográfiai adat azt mutatja, hogy hiányozni fognak az emberek a munkahelyekről. Szó szerint túl sok a munkahely, és nincs elég ember legalább a következő 30 évre

– tette hozzá Schmidt.

Mesters\u00e9ges intelligencia.Shutterstock

Legutóbbi megjegyzéseit azokra az aggodalmakra reagálva tette, hogy a mesterséges intelligencia automatizálása jelentős munkahelyi zavarokat okozhat. De mivel már most is kevesebb gyerek születik, úgy tűnik, hogy nem hohy félni kell tőle, hanem szükség lesz a mesterséges intelligenciára, hogy kisegítse a munkaerőpiacot.

A technológiai vezetők ennek ellenére egyértelműen küzdenek azzal, hogy mit kezdjenek az MI által okozott potenciális munkahelyvesztéssel.

Olvasd el ezt is!6 pillanat, amikor a mesterséges intelligencia a frászt hozta az emberiségre

Schmidt szerint azonban az, hogy a munkaerőhiányt hatékonyabb mesterséges intelligenciával pótolják, hosszú távon még mindig pozitívum, még akkor is, ha ez a közeljövőben további tömeges elbocsátásokat jelent.

Mit kell tehát tennie egy társadalomnak, hogy felkészüljön a jövőre? Schmidt szerint a mesterséges intelligencia ipara jobban jár, ha önmagát szabályozza, és a kormányok nem szólnak bele ebbe a folyamatba.

De vajon tényleg a mesterséges intelligencia a válasz a növekvő munkaerőhiányra? Schmidt szerint igen.

(Fortune)

A figyelmetekbe ajánljuk