A Szingapúr 2100 elnevezésű vízió azonban emlékeztet: az emberiség számára van még remény az éghajlat megváltoztatására, amennyiben gyorsan cselekszik.
Szingapúr a 22. században
A Szingapúr 2100 tervezete sürgős intézkedéseket javasol, amelyben kulcsfontosságú a városok átalakítása. Ezeket a rendelkezésre álló terveken, innovációkon és technológiákon keresztül változtatnák meg, és alakítanák át a mobilitási infrastruktúrát.
A közel 15 perces videóban a WOHA részletesen bemutatja, hogyan is képzelik el Szingapúrt (és más városokat) a 22. században. A terv alapja, hogy az ember és a természet egy körkörös, fenntartható rendszeren belül élhessen, amely a lakók életminőségét is javítja, úgy, hogy az ne okozzon kárt környezetében.
A jövőben a munkavégzésre, játékra vagy lakhatásra szánt területeket felváltják a többfunkciós terek. A munka és az oktatás nem kizárólag íróasztalhoz kötött. A munkahelyek rugalmasak és alkalmazkodóak lesznek, az „új" város pedig olyan létesítményeket biztosít, amelyek arra ösztönzik a lakókat, hogy aktívak maradjanak, és időt töltsenek a természetben, az otthonukban és a hozzájuk közelálló emberekkel egyaránt.
Mindez így nézne ki Szingapúrban a WOHA tervei szerint: