Dr. Michael Friedman a Rise Against frontemberével, Tim McIlrath-al beszélgetett podcastjában a pszichológiai potenciálról, ami az emberekben rejlik. A zenekar korábban is nyilatkozott már olyan témákban, mint a környezetvédelem, vagy az állatjogok.
A bandának egyébként most fog megjelenni az új albuma Nowhere Generation címmel.
Az album többek között arról szól, hogy egy olyan világban élünk, amelyben a társadalmi, jogi, gazdasági és politikai rendszerek nem működnek egyformán mindenki számára.
Az emberek erőteljes különbségeket tapasztalnak a faj, nem, szexuális irányultság, vallás és gazdasági erőforrások alapján.
Nem mindenki kap azonos hozzáférést az oktatáshoz, az egészségügyi ellátáshoz, a munkához, az egészséges táplálékhoz és a tiszta levegőhöz.
A magasabb jövedelem nagyobb elégedettséggel jár, a szegénység pedig kapcsolatban áll a mentális betegségekkel.
A humanisztikus pszichológia alapelve az, hogy minden ember egyformán értékes. Egyénként és társadalomként az a feladatunk, hogy segítsük az embereket lehetőségeik kiaknázásában.
Az egyenlőtlenségek ellentmondanak annak, amit vártunk egy humanista társadalomtól.
Mit tegyünk akkor, amikor látjuk, hogy egyes emberek céljait akadályozza a hozzáférés okozta különbség? A frontember szerint elsősorban az ágencia fogalmán keresztül növelhetjük az egyenlőtlenség okozta alacsony pszichológiai jóllétet.
Az ágencia révén megtaníthatjuk másoknak, hogy tudnak hatni a világra akkor is, ha akadályokba ütköznek.
Egy klisével élve ez azt jelenti, hogy bármire képesek.
A punk rock alaptétele ugyanis az az elképzelés, hogy ötleteink, reményeink és álmaink akkor is számítanak, ha valamilyen módon háttérbe szorulnak.
A második megoldásMcIlrath szerint nem más, minthogy megkérdőjelezzük azt a rendszert, amely az embereket egyenlőtlenné teszi és hátráltatja.
Ez összhangban áll a humanizmus elképzeléseivel.
(Forrás: Psychology Today)