négy levelű lóhere zöld háttér előtt

Ezzel a 4 módszerrel előidézhetjük a saját szerencsénket

Van, akinek minden szerencséje megvan. Egyik sikeres állásból a másikba ugrálnak, ismerik a megfelelő embereket, a fogadásaik mindig kifizetődnek, és még ha kudarcot vallanak is, az mindig csak felfelé ível. A szerencse viszont nem szuperképességük, szimplán mindent megtesznek ahhoz, hogy szerencsések legyenek, időről-időre pedig bejön.



Barnaby Marsh, a Saint Partners alapító partnere és a Princeton Institute for Advanced Study egykori vendégkutatója szerint a szerencse nem szupererő, és kevés köze van a szerencséhez. Az emberek nem azért szerencsések, mert a véletlen mindig az ő útjukat járja. A kitartó szerencse csak akkor alakul ki, ha az emberek stratégiai alapon helyezkednek el az élet bizonytalanságaihoz. Hozzáteszi, hogy az ilyen emberek gyakrabban felkészültek, jól pozícionáltak és jobban elkötelezettek, hogy kihasználják a jó szerencsét, amikor az lecsap.

Próbálkozz, hogy észrevegyenek

A lehetőség szerencsét generál, de a szerencsés emberek nem várnak arra, hogy egy egyszer az életben adódó lehetőség az útjukba kerüljön. Sok lehetőséget keresnek, majd kihasználják azokat, amelyek a legjobban megfelelnek a képességeiknek és a jelenlegi helyzetüknek. Kimennek, hálózatot építenek, és megosztják a tehetségüket másokkal.
Az alkalmi szemlélő számára úgy fog tűnni, mintha a szerencse csak úgy az égből pottyanna, mondta Marsh. Valójában azonban ez egy szándékos folyamat, amelynek során kimozdulunk és ismertté válunk arról, amiben jók vagyunk, hogy mások észrevegyék és elkötelezzék magukat.

​Az eredményekre összpontosíts, ne az eseményekre

Amikor a szerencsések élettörténetét szemléljük, fennáll a veszélye annak, hogy a rossz tanulságot vonjuk le: azt, hogy az illető életében egy szerencsés fordulat hozta meg a változást. A szerencsét azonban nem egyetlen esemény katalizálja. Hanem abból fakad, hogy az emberek hogyan használják ki ezt a lehetőséget. Az életünk különböző kimeneteleinek lehetnek olyan következményei, amelyek hátrányosan vagy pozitívan hatnak ránk, mondta Marsh. Az élet számos olyan területe, ahol azt hisszük, hogy szerencsések vagyunk, olyan következményekhez vezethet, amelyek nem szerencsések. És néha olyan dolgok is történnek velünk, amelyekről azt gondoljuk, hogy nem vagyunk szerencsések, valójában a szerencse bőségéhez vezetnek.

Például a lottónyeremény. Koncentráljunk magára az eseményre, és a lottónyertes elég szerencsésnek tűnik. Óriási esélyeket győzött le, és egy vacak hatos számmal kilenc számjegyű jackpotot nyert. De néhány lottónyertes nem úgy helyezkedett, hogy kihasználja ezt a szerencsét. Elherdálták a lehetőséget, és a történetük tragédiával végződött. Elherdálták a millióikat, elvesztették a kapcsolataikat, és néhány esetben még nagyobb adósságban végezték, mint korábban. Bár, csak a rend kedvéért, egy tanulmány szerint a legtöbb lottónyertes nagyobb elégedettségről számolt be az életével kapcsolatban. Az eredménytől függ. Attól függ, hogy a szerencsét mennyire használják fel arra, hogy más szerencsét teremtsenek a továbbiakban, mutatott rá Marsh.

​Minimalizáld a kockázatot

Wayne Gretzky nem azért lett hokilegenda, mert elképesztően lőtt a jég közepéről. Sikerét az olyan stratégiai játékokra építette, amelyekkel maximalizálta csapata gólszerzési esélyeit. Ez igaz a szerencsejátékosokra is. Ők nem vállalnak mindent vagy semmit kockázatot, és nem reménykednek a legjobbakban. Ahelyett, hogy hagynák, hogy jöjjön, ami jön, inkább kontrollálják, amit tudnak, minimalizálják a lefelé irányuló kockázatot, és gondoskodnak arról, hogy legyen B-terv (és szükség esetén C-terv). A sikeres kockázatvállalók gondoskodnak arról, hogy ha egy kockázat nem válik be, annak ne legyen katasztrofális hatása, mondta Marsh. Képesek diverzifikálni a kockázatvállalás hatásait.

Marsh a taktikát egy nyerőgéphez hasonlítja. A kivételesen szerencsések nem csak meghúzzák a kart, és reménykednek három cseresznyében. Annyi cseresznyét állítanak sorba előre, amennyit csak tudnak, és csak a rajtuk kívül álló cseresznyéknél húzzák meg a kart. És az életben, ellentétben a kaszinóval, ez a stratégia nem csalás, hanem a játék leghatékonyabb módja.

​Légy nagylelkű a szerencséddel

Minél több szerencsét tudsz magadnak szerezni, annál több szerencsét tudsz szerezni másoknak, jegyezte meg Marsh. Ez egy visszacsatolási mechanizmust hoz létre. A megfelelő emberek kezében ezek a lehetőségek növekednek és érnek. Ez újabb lehetőségeket teremt, amelyeket még több embernek adhatunk tovább. Idővel a halmozódó lehetőség valószínűleg vissza fog térni a hálózatban összekapcsoltakhoz.

(Forrás: BigThink)


A figyelmetekbe ajánljuk