Bajvívó instruktorképzést indít a Történelmi Hadi Akadémia
Fotó: Facebook/Bajvívó Magyarok Hagyományőrző és Sport Egyesület

Bajvívó instruktorképzést indít a Történelmi Hadi Akadémia

Történelmi Hadi Játékok címmel bajvívó instruktorképzés indul 2025. február 1-től a Történelmi Hadi Akadémia Alapítvány szervezésében.



Az iskolai bajvívó szakkörök rendszerét az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet 2015-ben „Bajvívó szakkör” néven „Jó gyakorlatnak” minősítette. A Történelmi Hadi Akadémia a tavalyi év sikeres képzése után a „Történelmi Hadi Játékokat” országos szinten is terjeszteni tudták, így az igények felmérése után egy újabb képzést indítanak.

Vajon hogyan lehet egy iskolai testnevelés, vagy a történelem órát izgalmasabbá tenni a fiatalok számára? Hogyan lehet a hungarikumnak számító szablyavívást népszerűsíteni?

A hungarikumnak számító szablya és magyar szablyavívás olyan nemzeti érték, amelynek hagyománya a honfoglaló magyaroktól kezdve, a végvári vitézeken, majd a huszárokon át egyedülálló a világon.

A képzés célja, hogy a résztvevők mélyebben megismerjék a magyar katonai hagyományokat és egyben foglalkozásvezetői képesítést szerezzenek, amivel eredményesen tarthatnak iskolai bajvívó különórákat, edzéseket.

A 90 órás program során a jelenlévők nemcsak a szablyavívás gyakorlatát, hanem a kard elméletét, kialakulását, fejlődését is elsajátítják, valamint a vívás történelmi hátteréről és a legismertebb közép és kora újkori ostromokról, csatákról, várostromokról és hadjáratokról is tanulnak.

A Történelmi Hadi Játékok instruktorképzéssel a szervezet azt a fontos célt szeretné megvalósítani, hogy olyan hálót építsen ki, amellyel a magyar gyermekek, fiatalok, ifjú felnőttek számára bárhol elérhetőek legyenek bajvívó órák, felnőttképzés keretében pedig minél több instruktort képezhessen, akik a Kárpát-medence területén terjesztik ezt a tevékenységet és adják tovább a megszerzett tudást.

A képzés szól azoknak is, akiket elvarázsol a hadtörténelem egy újraélesztett küzdőformával akarnak megismerkedni, akikben megvan a szenvedély a tudás átadására a fiatalabb generáció számára. Azoknak, akikben megvan a készség, hogy levezényeljenek egy középkori várostromot vagy mezei csatajátékot a gyerekek számára. Amely nemcsak egy színpadi drámajáték, hanem annál sokkal több, hiszen itt egy valós küzdelem folyik. A vezetőknek megfelelő stratégiát kell felállítani és a legcélravezetőbb taktikát kell kiválasztaniuk, hogy győzelemre tudják vinni csapataikat

– mondja Zsolnai Gábor, az alapítvány kurátora.

A képzés szervezői várják mindazok jelentkezését, akik elhivatottak a felnövekvő generációk élményalapú oktatásában, és fontos számukra hagyományaink továbbadása, életben tartása.

További információk a Történelmi Hadi Akadémia Facebook-oldalán.

A figyelmetekbe ajánljuk