Sokan a kilencvenes éveket tartják a romantikus vígjátékok aranykorának, de ha volt olyan évtized, ami tényleg tökélyre fejlesztette a műfajt, az kétségtelenül a 2000-es évek eleje volt. Ezekben az alkotásokban többnyire okos, modern nők találkoztak szerethető, de rendszerint kicsit elveszett férfiakkal, a végeredmény pedig épp olyan, amilyennek egy jó romkomnak lennie kell: szívmelengető, vicces, és persze nagyon romantikus.
Hogyan veszítsünk el egy pasit 10 nap alatt (2003)
A romantikus történetek tankönyvi példája a 2003-ban Kate Hudson és Matthew McConaughey főszereplésével bemutatott alkotás. A történet szerint a cikkíró Andie egy teszt miatt megpróbál elriasztani egy férfit tíz nap alatt – miközben a férfi, Ben, pont azt a kihívást kapta, hogy tíz nap alatt szerelmet ébresszen valakiben.
Ezt is olvasd el! 5 májusi filmpremier, ami biztosan felrobbantja a mozipénztárakat
A két fél titkos céljai természetesen keresztezik egymást, az ebből fakadó félreértések sorozata pedig garantálja a szórakozást.
Hirtelen 30 (2004)
Jennifer Garner játssza a tinédzser Jennát, aki egy szülinapi kívánság következtében hirtelen 30 éves nőként ébred fel New Yorkban. Bár kívülről tökéletes az élete, gyorsan kiderül, hogy valami hiányzik.
A régi barátságok, az őszinteség és persze a gyerekkori szerelme, Matty (Mark Ruffalo) végül mind sokkal fontosabbnak bizonyulnak, mint a karrier.
500 nap nyár (2009)
Ez nem a szokásos szerelmi történet és pont ez teszi különlegessé. Tom (Joseph Gordon-Levitt) romantikus álmodozó, aki teljes szívvel beleszeret Summerbe (Zooey Deschanel), de a lány sosem ígérte azt, hogy viszonozni fogja a férfi érzéseit.
A film nem lineárisan meséli el a kapcsolatuk történetét, így a néző Tommal együtt rakja össze, hogy mi is ment félre az ismerkedésben.
A mozi nemcsak a szerelemről, hanem az elengedésről és önismeretről is szól, a happy end pedig elmarad.
50 első randi (2004)
Adam Sandler és Drew Barrymore Hawaii-on találkoznak újra ebben a szívhez szóló, mégis vicces alkotásban. Lucy minden reggel elfelejti, mi történt vele előző nap, mivel egy baleset miatt rövid távú memóriavesztésben szenved. Henry, a tengeri állatokkal foglalkozó állatorvos, mégis újra és újra megpróbálja meghódítani őt – minden egyes nap.
A történet meglepően mély, miközben a poénok is működnek, és a Barrymore–Sandler párosban egyszerűen nem lehet csalódni.
Még több érdekesség! Steven Spielberg elárulta, hogy szerinte melyik a legjobb amerikai film
Bridget Jones naplója (2001)
Bridget (Renée Zellweger) szingli, kicsit ügyetlen, sokszor kínos, de nagyon szerethető. A főszereplő szerelmi élete sem éppen mindennapi: az egyik oldalon ott van a sármos, de megbízhatatlan főnöke (Hugh Grant), a másikon a zárkózott, de rendíthetetlen Mark Darcy (Colin Firth).
A film Jane AustenBüszkeség és balítélet című regényét ülteti át a 2000-es évek Angliájába, ironikus humorral és meglepően sok érzelemmel.