Fecskendők, tűk, sebészi maszkok, kesztyűk tucatjaival lett az intézmény ellátva, hogy a védőoltások beadása zavartalanul folyhasson.
Mint írják, a Lurdy Házban a 2021 mottója:
kihozni a legjobbat az adott helyzetből.
Ezért is kezdték egy nagyobb adománnyal az évet, hogy a vírushelyzetet ne csak a Lurdy, de lehetőség szerint mindenki talán egy kicsit gördülékenyebben vészelhesse át és minél hamarabb pontot tehessünk e fejezet végére. Ennek jegyében szánták ezt az összeget is a továbblépésre, a múlt lezárására.
A négymillió forintos adományt az egyetem alapítványa a betegellátáshoz és a betegágy melletti oktatáshoz is szükséges védőfelszerelések, valamint egyéb, a COVID-ellátással összefüggő és oltások beadásához nélkülözhetetlen eszközök beszerzésére fordítja – árulta el Baumgartnerné Holló Irén, a Semmelweis Egyetem gazdasági főigazgatója, a Semmelweis Egyetem Alapítvány kuratóriumi tagja.
A Lurdy Ház néhány kérdést is feltett a járvánnyal kapcsolatban, és hogy mire is számíthatunk a közeljövőben.
A jelenlegi intézkedések mellett egy lefelé menő tendenciát figyelhetünk meg a COVID pozitív és COVID gyanús betegek számát illetően így, amennyiben ezen intézkedéseket fenntartják a megfelelő arányú oltások beadásáig, akkor elkerülhetjük a harmadik hullámot – tájékoztatott dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes.
Arra a kérdésre, hogy lesznek-e egyáltalán még maszk nélküli hétköznapjaink, a rektorhelyettes úgy válaszolt, hogy míg a maszk a jelenlegihez hasonló módon nem fog a mindennapjaink része maradni, valószínűsíthető, hogy például egy influenza szezonban többen fogják, főképp zárt helyeken – ahol egy légúti fertőzés veszélye nagyobb – választani önként a maszk viselést, mint prevenciót.
Dr. Stephan Szakal ügyvezető és Zwichl Fanni marketing és kommunikációs vezető adták át szimbolikusan a Semmelweis Egyetemet képviselő dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettesnek és Baumgartnerné Holló Irén gazdasági főigazgatónak az adományt.