Ahogy arról pár hónappal ezelőtt mi is beszámoltunk, decembertől közvetlen vasúti járat köti össze a német és a francia fővárost. Az októberi hírek szerint az indulást december 16-ra tűzték ki és a Drive beszámolója szerint a projektben végül egy napnyi csúszás sem volt, így nemrég forgalomba is állt a Párizst Berlinnel összekötő gyorsvasút.
Szinte hihetetlen, de egészen mostanáig csak egy viszonylag lassú, kizárólag éjszaka közlekedő közvetlen járattal lehetett eljutni Berlinből Párizsba, ami összesen 11 óra utazást jelentett. Mostantól azonban
a menetidő lecsökkent 8 órára és a nagysebességű német ICE-vonatok a nappali órákban szállítják majd az utasokat a két főváros között.
Ez is érdekelhet! Ennyibe kerül majd az 59 napos luxus vonatút, amivel bejárhatjuk az egész világot
Az összesen 444 férőhellyel rendelkező szerelvények minden nap 11:54-kor hagyják el a párizsi Gare de l'Est pályaudvart, és 19:55-kor érkeznek a berlini Hauptbahnhofra. A visszaút Berlinből 09:55-kor indul, a vonat pedig 18:03-kor fut be Párizsba.
A vonatok naponta egyszer indulnak Páirzsból és egyszer Berlinből
Fotó: Shutterstock
A vonat a két főváros között mindössze három megállót ejt útba, ezek a németországi Karlsruhe és Frankfurt, valamint a franciaországi Strasbourg.
A járatokra októbertől lehetett jegyet váltani: egy utazás 59 euróba, vagyis nagyjából 23 ezer forintba kerül.
A portál emlékeztet, hogy mind a francia SNCF, mind pedig a német Deutsche Bahn számára különösen fontos volt a károsanyag-kibocsátás csökkentése, amivel arra próbálják sarkallni az embereket, hogy a sokkal környezetszennyezőbb repülés helyett a vasutat válasszák. Egy-egy út során a vonat utasonként mindössze 2 kg szén-dioxidot bocsájt ki, ami egy repülős utazás esetében ennek a százszorosa, vagyis nagyjából 200 kg lenne.
Ezt is olvasd el! Tömegmentes városnézés 2025-ben: ezeket a városokat érdemes jövőre meglátogatni
Az Európai Unió hosszútávú tervei között az szerepel, hogy 2030-ig megduplázza, 2050-re pedig megháromszorozza a nemzetközi nagysebességű forgalmat a kontinensen a zöld klímapolitika nevében.