Delfinek.

Illusztráció.

477 delfin pusztult el egyszerre Új-Zéland partjainál

A hatóságok szerint mintegy 477 gömbölyűfejű delfin pusztult el a tömeges új-zélandi partra sodródások okán.


Daren Grover, a delfinek mentésében segítő Project Jonah nonprofit csoport vezérigazgatója elmondta, hogy a partra sodródott ceteken nem tudtak segíteni, és az állatok egy része természetes úton pusztult el, míg a többieket a szakértők kénytelenek voltak elaltatni.

A bálnák a Chatham-szigeteken értek partot, amelyeken mintegy 600 ember él, és amelyek Új-Zéland fő szigeteitől körülbelül 800 kilométerre keletre fekszenek.

A természetvédelmi minisztérium szerint pénteken 232 delfin ért partot a Tupuangi Beachnél, hétfőn pedig további 245 példány sodródott ki a Waihere Baynél.

A halálesetek két héttel azután következtek be, hogy Ausztráliában mintegy 200 delfin pusztult el hasonló körülmények között.

Ezek az események kemény, kihívást jelentő helyzetek. Bár természetes szituációkról van szó, mégis megviseli a segítőket

– írta a helyi természetvédelmi minisztérium egy Facebook-bejegyzésben.

Grover elmondta, hogy a távoli helyszín és a környező vizekben lévő cápák jelenléte miatt nem tudtak önkénteseket mozgósítani, hogy megpróbálják visszaterelni a delfineket, ahogyan azt a korábbi partra vetődéseknél tették.

A bálnák tömeges partra sodródása meglehetősen gyakori Új-Zélandon, különösen a nyári hónapokban. A tudósok nem tudják pontosan, hogy mi okozza a cetek partra vetődését, bár úgy tűnik, hogy helymeghatározó rendszerüket megzavarhatják a lankás homokos partok.

Grover szerint a Chatham-szigetek környékén a delfinek sok táplálékot találnak, és ahogy közelebb úsznak a szárazföldhöz, gyorsan a nagyon mély vízből a sekély vízbe kerülhetnek.

Egyre közelebb és közelebb kerülnek a parthoz, és elvesztik a tájékozódási képességüket. Ekkor az árhullám alulról lezuhanhat, és a parton rekednek mielőtt bármit is észrevennének

– mondta Grover.

Forrás: Independent

A figyelmetekbe ajánljuk