
5 érdekesség az éppen 30 éve bemutatott Casperről
A 30. születésnapját ünneplő Casper ritkán látott módon dolgozta fel a gyász, az elfogadás és az újrakezdés témáit egy családi film keretein belül, így nemcsak látványában, hanem üzenetében is maradandó élményt nyújtott több generációnak is. A film 1995 májusában, hónapokkal Halloween előtt jelent meg, és senki sem gondolta, hogy az év egyik legnagyobb sikere lesz, nemhogy a kísérteties időszak ikonikus alkotása. Az 55 millió dollárból készült film, amelynek főszereplői Bill Pullman és az akkor 14 éves Christina Ricci voltak, 300 millió dolláros bevételt hozott, és az Universal Studios egyik legkedveltebb alkotása lett a 90-es években. Most a kedves kis szellemfiúról szóló film 5 érdekességével készültünk az évforduló alkalmával.
Míg a film alapjául szolgáló eredeti képregényben Caspernek nem volt igazi eredettörténete, a filmben tragikus háttérsztorit kapott: a szellemfiú tüdőgyulladásban hunyt el a hideg időjárás miatt, ami mélyen megrázta feltaláló apját. Az eredeti képregény címe egyébként Casper, a Barátságos Szellem (Casper the Friendly Ghost) volt, ebből alakult ki Casper karaktere, akit azóta főleg a film kapcsán ismerünk.
A Casper volt az első film, amelynek főszereplője teljesen számítógéppel generált karakter volt; hangját eredetileg Malachi Pearson kölcsönözte, a film végén azonban, amikor a szellemfiú emberként jelenik, már Devon Sawát láthatták viszont a nézők. Érdekesség, hogy a közönséget majdnem megfosztották ettől a pillanatban, az eredeti rendezői változatban ugyanis Casper nem változott emberré. Az első játékfilmjét rendező Brad Silberling és a producer Steven Spielberg irányításával sok változás történt, amikor a világ legbarátságosabb szellemének története a képregényből a filmvászonra került.
A film másik főszereplője az akkor még csak 15 éves Christina Ricci volt, akit Sawa először nagyon ijesztőnek talált, szerinte ugyanis a lányban volt valami főnökösködő, szigorú magatartás, de aztán gyorsan enyhült a viszony. A közös munka ideje alatt kialakult közöttük a megfelelő kémia, és barátságot kötöttek egymással.

Bill Pullman, aki Ricci karakterének apját játszotta a filmben, egy interjújában elárulta, hogy hogy karrierje „legnehezebb fizikai jelenete” ebben a filmben volt:
A színész elmondása szerint ráadásul ez a jelenet úgy nézett ki, hogy gyorsan felmegy egy lépcsőn, és olyan emberekkel küzd meg, akik nincsenek is jelen (ne felejtsük el a számítógépes technikával odavarázsolt kitalált karaktereket).
Annak érdekében, hogy olyan sztárok, mint Mel Gibson és Clint Eastwood rábólintsanak arra, hogy cameo szerepet vállaljanak a filmben, a producer, Spielberg megígérte nekik, hogy ő is vállalja a feladatot – ráadásul ugyanabban a jelenetben. Az egyetlen probléma, hogy Spielberg szerepét végül kivágták a végső változatból, mert a film rendezője, Silberling nem tartotta elég jónak a színészi teljesítményt.
Olvasd el ezt is!